با ما همراه باشید

فناوری نوین و هوش مصنوعی

روبات‌های فیلسوف و هکرهای اخلاق‌مدار در نمایشگاه فناوری جی‌تکس

در چهلمین دورهٔ نمایشگاه فناوری اطلاعات دُبی می‌توان تازه‌‌ترین فناوری‌ها را از مهندسی ژنتیک گرفته تا اینترنت نسل پنجم دید. این نمایشگاه تنها نمایشگاه عمدهٔ فناوری است که امسال با حضور ۱۲۰۰ نماینده از ۶۰ کشور جهان برگزار شده است.

واحد اطلاع رسانی بنیاد دوستی و توسعه روابط ایران و هلند،مِسمِر، روبات انسان‌نمای شرکت اینجینیرد آرتس، می‌تواند زبان بدن و حال فرد را درک کند و قابلیّت تعامل و پاسخ‌گویی خیره‌کننده‌ای دارد.

جین نام یکی از این روبات‌هاست. او در پاسخ به این پرسش که مقصود یا دلیل وجود تو چیست، می‌گوید: «پرسشی بسیار عمیق و فلسفی است. دلیل وجود خودتان چیست؟»

شماری از مشهورترین کارشناسان امنیّت سایبری هم در این نمایشگاه حضور داشتند. پابلوس هُلمن، هکر سابق و مخترعِ فعلی، که در ساخت سفینه‌، ماشین مهار گردباد و حتی در طرّاحی رمزارز شرکت داشته یکی از آنهاست.

پابلوس دربارهٔ آیندهٔ امنیّت سایبری می‌گوید: «ارزش مالی در شرکت‌های بزرگ و کامپیوترهای آنهاست. جنگ آینده آنجاست. جهان ما جهانی از جنگ‌افزارهای به‌تمام‌معنا اقتصادی است، در میدان امنیّت و جنگ‌افزارهای سایبری. نمی‌خواهم بترسانمتان؛ واقعیت را می‌گویم. اگر بازی نکنید باخته‌اید.»

برایان سیلی، هکر اخلاق‌مدار، نویسنده و سخنران نیز دربارهٔ چالش‌های اخیر در میدان امنیّت سایبری می‌گوید: «خیلی‌ها خانه‌نشین شده‌اند و در این فکرند که چطور به‌شکل قانونی یا غیرقانونی، پولی دربیاورند. متخلّفان آنلاین هم بیشتر و زرنگ‌تر شده‌اند. کارهایی نظیر مهندسی اجتماعی، تله‌گذاری آنلاین، و انواع فریب دادن کاربران بسیار زیادتر شده است. ‌باج‌افزارها رشد کرده‌ و دفاع از شرکتی که کارکنانش همه‌جا پخش شده‌اند، درحالی که خیلی‌هایشان هم دارند با وی‌پی‌ان کار می‌کنند، دشوارتر است. دورکاری سبب شده ارتباط و تعامل افراد کمتر و مدیریت مرکزی ضعیف‌تر بشود، چون کسی دیگر در مرکز نیست. پس آنچه ما مرز شرکت‌ها می‌نامیم دیگر برداشته شده است.»

فناوری‌های تازهٔ بهداشت و تصمیم‌‌های انسانی برای آینده
بیماری همه‌گیر سبب پذیرش بسیاری از فناوری‌های تازه و اتّکای مردم به آنها شده و ازاین‌رو، در نمایشگاه امسال نیز چشم‌ها به نوآوری‌های حوزهٔ بهداشت خیره شده بود. شمیم نبواُمه، مدیر یک شرکت هوش مصنوعی می‌گوید: «خدمات پزشکیِ ازراه‌دور بیشتر شده، چون قبلا مردم می‌خواستند به بیمارستان بروند تا دکتر آنها را معاینه کند. اما حالا مایل نیستند جابجا بشوند، چون بعد از چند بار قرنطینه، کمی با فناوری کنار آمده‌اند. اوضاع تغییر کرده و آنها خود را با آن وفق داده‌اند.»

برخی فناوری‌های موجود در نمایشگاه شفابخشند اما برخی دیگر نباید به‌دست افراد اشتباه بیفتد. پابلوس هُلمن در انتها می‌افزاید:‌ «آنچه نگرانم می‌کند تصمیم‌گیری انسانی است. هنوز تصمیمِ اینکه چه چیزی مهم است، و چه دنیایی می‌خواهیم با ماست. پس می‌بینید که باید واقعا تکلیف ارزش‌هایمان را روشن کنیم. یعنی بدانیم که به چه چیزی اهمیت می‌دهیم؟ و با چه فناوری‌هایی چه جهانی می‌خواهیم بسازیم؟»

فناوری نوین و هوش مصنوعی

رباتیک ژاپن در عصر کرونا؛ ربات «پاپرو» در خدمت سالمندان

‌ژاپن برای دهه‌ها یکی از رهبران جهان در زمینه تکنولوژی و بویژه در حوزه الکترونیک بوده است. این ویژگی در دوران شیوع کووید نقش ارزشمندی بازی کرده است.

واحد اطلاع رسانی بنیاد دوستی و توسعه روابط ایران و هلند،در این برنامه خواهیم دید که ژاپن چگونه فن‌آوری را بعنوان وسیله‌ای برای تقویت ارتباطات بین انسانها در زمانه‌ای که از ما خواسته می شود فاصله با دیگران را حفظ کنیم، بکار گرفته است.

به منطقه شیزوئوکا رفنه‌ایم که شهرتش برای مزارع چای و نمای خیره‌کننده کوه فوجی است. شهر فوجی‌ئدا در حال رونق و شکوفایی است و کیفیت زندگی بالایی به ۱۴۰ هزار نفر از ساکنانش ارائه می کند.

به دلیل شیوع کووید، بسیاری از سالمندان که تنها یا در خانه سالمندان زندگی می کنند نمی توانند با دوستان و خانواده‌هایشانملاقات کنند و همین موضوع نگرانی‌هایی از جهت وضعیت سلامت روان آنها ایجاد کرده است.

به همین دلیل شهرداری یک مونس غیرمعمول به آنها اجاره می دهد: پاپرو

ناتسومه امیکو، از ساکنان سالمند شهر فوجی‌ئدا می گوید: «صبح که از خواب بیدار می شوم، با وجود پاپرو در کنارم، می‌توانم بطور طبیعی صحبت کنم. بنابراین این احساس به من دست می دهد که صبح را با مکالمه ای شروع می کنم که به من اجازه می دهد کمتر احساس تنهایی کنم.»

به لطف عملکرد تشخیص گفتار مبتنی بر هوش مصنوعی، این روبات در سایز نوزاد به سالمندان کمک می کند حرف زدن را تمرین کنند. این روبات همچنین به آنها اجازه می دهد تا تبادل پیام‌های متنی یا با عکس، با عزیزان خود در ارتباط باشند. این روبات همچنین با شناسایی تغییرات در الگوی فعالیت روزانه فرد می تواند بر سلامتی افراد مسن نظارت کند.

فوجی‌ئدا یکی از نخستین شهرهای ژاپن بود که در اوج شیوع کووید این طرح را به اجرا گذاشت.

ماکیتا تسویوشی، رئیس منطقه ای شهر فوجی‌یدا میگوید: «پاپرو می تواند عکس بگیرد و آنها را برای بستگانی که در جایی دیگر زندگی می کنند بفرستد. یکبار، تصویر مادربزرگی که زمین خورده بود را برای خانواده ‌اش ارسال کرد. بنابراین آنها بلافاصله توانستند با او تماس بگیرند و متوجه شدند که او دچار شکستگی شده و قادر به حرکت نیست. بنابراین از طریق پاپرو آنها فهمیدند که یک وضعیت اضطراری وجود دارد و توانستند مادربزرگ را به نزد پزشک ببرند.»

برای سازندگان پاپرو، شرکت فن‌آوری اطلاعات و الکترونیک ‌ژاپن، روبات‌هایی شبیکه پاپرو می توانند به ارتباط بین انسانها کمک کنند.

ماتسودا تسوگوهیرو، طراح پاپرو می گوید: «من طراحی پاپرو را شروع کردم زیرا مادرم دور از من زندگی می کرد و می خواستم راهی برای مراقبت از او پیدا کنم. تنها زندگی کردن غم‌انگیز است، بنابراین مردم می خواهند کسی با آنها صحبت کند. مردم بطور میانگین ۱۵ بار در روز ار گزینه رایگان تماس این روباتاستفاده می کنند و برای برخی استفاده از این گزینه حتی به ۵۰ بار می رسد.»

نوآوری در مواقع بحرانی سرعت می گیرد. قبل از شیوع کووید، این شرکت نوپای ژاپنی در حال آزمایش روبات‌های ترجمه برای کمک به گردشگران در فرودگاهها بود، اما این پروژه متوقف شد.

با توجه به اینکه بیشتر مردم برای مبارزه با کووید ماسک می زنند، این شرکت فکر کرد که می تواند از این فرصت استفاده کند و از همان نرم‌افزاری که آنها توسعه داده‌اند برای تولید ماسک هوشمند استفاده کنند

«دونات روباتیکز» می گوید ماسک هوشمندش نخستن ماسک در جهان است که از طریق بلوتوث به اینترنت متصل می شود.

اونو تسوکی، مدیرعامل دونات روباتیکز، می گوید: «ما بعنوان یک شرکت روباتیک فکر کردیم که چه کاری می توانیم انجام دهیم و به این نتیجه رسیدیم که می توانیم ماسکی تولید کنیم که بتواند به تلفن هوشمند متصل شود. ماسکی که می تواند به حفظ فاصله اجتماعی کمک کند. ماسکی که می تواند صداها را دیجیتالی کند یا حتی ترجمه کند. بنابراین ما تصمیم به توسعه آن گرفتیم.»

با اتصال به یک اپلیکیشن روی دستگاه، این ماسک می تواند به لطف یک میکروفون تعبیه شده، گفتار را به چندین زبان ترجمه کند، صدای فرد را تقویت کند و یا صدا را به متن تبدیل کند.

انسان موجودی اجتماعی است و فن‌آوری نمی تواند جایگزین تعاملات واقعی شود. با این حال هنگامی که نمی توانیم رو در رو ملاقات کنیم و یا بخاطر سلامتمان از یکدیگر فاصله بگیریم، قطعا فن‌آوری می تواند به بهبود ارتباط بین ما کمک کند.یورونیوز

ادامه مطلب

فناوری نوین و هوش مصنوعی

پرواز خودرو پرنده هلندی در جاده‌های اتحادیه اروپا

شرکت هلندی پال‌وی پس از آغاز پروازهای آزمایشی در سال ۲۰۱۲ اعلام کرد که مجوز اتومبیل پرنده لیبرتی ساخت این شرکت برای استفاده در جاده‌های اتحادیه اروپا به دست آمده است.

به گزارش واحد اطلاع رسانی بنیاد دوستی و توسعه روابط ایران و هلند، رابرت دیگمانز، مدیر عامل و بنیانگذار این شرکت می‌گوید: « کار سختی بود چرا که جاده‌ها و مقررات هوائی برای چنین خودرو-پرنده‌ای با هم جور در نمی‌آیند.»

گواهینامه این خودرو پرنده شامل تست ترمز و آزمایش آلودگی صوتی آن بود. لیبرتی یک اتومبیل سه‌چرخ دو نفره است. خلبانان برای پرواز خود به مجوز احتیاج دارند. بر اساس گزارش‌های ارایه شده از سوی شرکت پال‌وی «این خودروی پرونده دارای حداکثر سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت روی جاده و ۱۸۰ کیلومتر در ساعت در هنگام پرواز است.»

خودرو-پرنده ۵۰۰ هزار یورویی
این خودرو-پرنده می‌تواند حدود ۵۰۰ کیلومتر با یک مخزن سوخت پرواز کند.

آقای دیگمانز می‌گوید: «بخشی که در آن پرواز و رانندگی ترکیب می‌شود بخش بسیار مهمی در این برنامه است. ما در این زمینه اولین هستیم.»

البته این وسیله نقلیه برای همه مناسب نخواهد بود. به گفته مدیرعامل این شرکت هلندی «۹۰ دستگاه نخست ساخت این شرکت به قیمت ۵۰۰ هزار یورو در سال ۲۰۲۲ رونمایی می‌شود. این شرکت همچنین ساخت مدل ارزان‌تری را نیز در دستور کار دارد.»

بروس دیکنسون جزو مشتریان اولیه لیبرتی
این خودرو-پرنده سه‌چرخه دو نفره مجهز به یک موتور هیبریدی ۲۰۰ اسب بخار است. بروس دیکنسون خواننده گروه «آیرون میدن» از جمله یکی از مشتریان اولیه این شرکت است.

تغییر حالت از جاده به هوا حدود ده دقیقه طول می‌کشد، این زمان شامل انجام بررسی‌های لازم در تغییر می‌شود.

آقای دیگمانز تعداد سفارش‌های دریافتی این شرکت را فاش نمی‌کند اما می‌گوید که آنها به اندازه کافی برای کارخانه کوچک خود در هلند برای حدود دو سال و نیم سفارش گرفته‌اند.

شرکت پال‌وی امیدوار است تا بتواند با همکاری آژانس ایمنی هواپیمایی اروپا (EASA) گواهینامه هواپیمایی مورد نیاز را به‌دست آورد، این روند از سال ۲۰۱۵ آغاز شده است.

یکی از اهداف اصلی طراحی و ساخت این خودرو پرنده برطرف کردن مشکل ترافیک در کلان شهرها و صرف زمان کمتر در مسافرت های درو شهری است.

ادامه مطلب

برترین ها