با ما همراه باشید

فرهنگی، علمی و آموزشی

درباره هلند؛ بررسی قوانین هلند و شرایط زندگی در هلند برای ایرانیان

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

واحد اطلاع رسانی بنیاد دوستی و توسعه روابط ایران و هلند،خوبی ها و معایب زندگی در هلند و راه های اخذ اقامت هلند در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت. آیا کشور هلند برای زندگی مناسب است؟ روش های اخذ اقامت در هلند به چه صورت است؟ شهرهای هلند کدامند و بهترین شهر هلند برای زندگی کدام است؟ زبان رسمی هلند چیست؟ در این مقاله سعی بر آن داریم تا شما عزیزان را از وضعیت زندگی و شرایط اخذ اقامت هلند و همچنین مسائلی مثل زبان کشور هلند، جمعيت هلند و … را توضیح دهیم و در این زمینه اطلاعات مفیدی درباره هلند و زندگی در هلند، خدمت شما خوبان ارائه دهیم. در این مقاله از زوایای مهم به کشور هلند نگاه خواهیم کرد و به نکات مهم دلایل زندگی در هلند، جمعیت کشور هلند، و به طور کل همه چیز درباره کشور هلند را خواهیم آموخت. در حالت کلی راه های مهاجرت به هلند از 6 روش اصلی خواهد بود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هلند و همچنین مهاجرت به کشورهای دیگر همچون تحصیل در کانادا و اتریش و دیگر کشورها با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور، MIE اتریش تماس حاصل فرمایید و اطلاعات تکمیلی را به صورت رایگان از مشاورین خبره ما دریافت نمایید.

شرایط عمومی کشور هلند
هلند کشوری است در شمال قاره اروپا که پایتخت آن آمستردام است. به لحاظ جغرافیایی هلند با کشورهای آلمان و بلژیک مرز مشترک زمینی دارد و از طریق دریا و از سمت غرب با بریتانیا همسایه است. بیشتر مساحت هلند، مناطق پست و کم ارتفاع هستند و در بعضی از نواحی دارای ارتفاع و شاهد وجود تپه های کم ارتفاع می باشیم. پایتخت کشور هلند شهر زیبای آمستردام است. به لحاظ موقعیت قرار گرفتن هلند در قاره اروپا شرایط کشاورزی در این کشور محیا است به طوری که یکی از کشورهای صادر کننده گیاهان زینتی می باشد. صنایع الکرونیک در هلند جایگاه خوبی دارد و به لطف آن توانسته است جایگاه خود را در بخش تولید و صادرات حفظ نماید. در هلند اغلب مردم مسیحی هستند و زبان رسمی هلند زبان هلندی که شباهت زیادی به زبان آلمانی دارد و در واقع زبان مردم هلند، هلندی است. اما مردم هلند اغلب زبان انگلیسی را متوجه می شوند و عالی صحبت می کنند. مساحت هلند در حدود 42 هزار کیلومتر مربع است و جمعیت کشور هلند در حدود 16.5 میلیون نفر است. در ادامه بیشتر درباره هلند صحبت خواهیم کرد و به روش های مهاجرت به هلند خواهیم پرداخت. همچنین در صورت هرگونه سوال در ارتباط با زبان کشور هلند و روش های مهاجرتی آن با موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) تماس بگیرید تا مشاورین ما شما را راهنمایی نمایند.


زبان کشور هلند چیست ؟ در این قسمت اطلاعاتی راجع به زبان رسمی کشور هلند بدست می آوریم. کشور هلند، کشوری کوچک با حدود 16.5 میلیون نفر جمعیت است. زبان کشور هلند ، که به آن Nedrlands نیز می گویند، هلندی می باشد که به زبان آلمانی شباهت هایی دارد. کشور هلند از سمت شرق با آلمان و از جنوب با کشور بلژیک همسایه است. در برخی از مستعمرات هلند از لهجه ی هلندی در صحبت کردن استفاده می کنند. زبان رسمی کشور هلند یک زبان آلمانی غربی است که تقریبا توسط 24 میلیون نفر به عنوان زبان اولشان و حدود 5 میلیون نفر به عنوان زبان دوم استفاده می شود. زبان هلندی نزدیکترین زبان به زبان آلمانی و انگلیسی است. زبان رسمی کشور هلند به دو صورت گویشی و استاندارد استفاده می شود. زبان هلندی همچنین به عنوان زبان اصلی در سورینام، جزایر کوراسائو، سینت مارتن، آروبا و… به کار برده می شود. در قرون وسطی زبان مردم هلند Dietsc یا Duutsc نامیده می شد که از نظر تاریخی معادل Deutsch است که به معنای ” زبان مردم ” است.

جمعیت هلند
جمعیت هلند چقدر است؟ جمعیت هلند تا روز چهارشنبه 28 اکتبر 2020 تعداد 17.147.255 می باشد. که این آمار بر اساس شرح آخرین داده های سازمان ملل در جهان است. طبق داده های سازمان ملل جمعیت هلند در سال 2020 در اواسط سال در حدود 17.134.872 نفر بوده است. جمعیت کشور هلند در حدود 0.22 درصد از جمعیت کل جهان را تشکیل می دهد. از نظر جمعیت، کشور هلند رتبه 69 را در لیست کشوره ها به خود اختصاص داده است. تراکم جمعیت هلند در حدود 508 در هر کیلومتر مربع است. که تقریبا معادل 1316 نفر در هر کیلومتر مربع است. مساحت کشور هلند 33720 کیلومتر مربع( 13.019 مایل مربع ) است. 92.5 درصد از جمعیت هلند شهرنشین هستند که معادل 15.847.281 نفر در سال 2020 است. رنج سنی متوسط جمعیت کشور هلند 43.3 است. به طور کلی جمعیت هلند ( از هر دو جنس مذکر و مونث ) و هر سن و سال، از July 1 مشخص شده است که توسط سازمان ملل متحد و اداره امور اقتصادی و اجتماعی هر کشور تخمین زده می شود. امیر به زندگی در هلند 82.78 سال است.مرگ و میر نوزادان 2.1 در هر 1000 نوزاد متولد شده است.

هزینه ها در هلند
بی شک هلند یکی از کشورهای پیشرفته در جهان است که سطح رفاه اجتماعی و امنیت بسیار بالایی را برای اتباع خود به ارمغان آورده است. برای زندگی کردن و اخذ اقامت هلند نیاز است تا از زوایای دیگری به این کشور زیبا نگاهی داشته باشیم. از این حیث اطلاعاتی را درباره هلند و هزینه های زندگی در هلند خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم کرد. یکی از دغدغه های پیش روی هر شخص متقاضی اقامت در اروپا، یافتن مکان مناسب جهت زندگی است. معمولا در هلند عمده هزینه های زندگی صرف اجاره مسکن و یا خرید آن می شود. در هر جای دنیا معمولا هزینه اجاره مسکن در مرکز شهر و یا در شهر های بزرگ نسبتا بالاتر از شهر های اطراف است. به عنوان مثال هزینه های اجاره مسکن در آمستردام می تواند بالا تر باشد به همین جهت افراد متقاضی معمولا سعی بر آن دارند که در اطراف شهر آمستردام سکنی گزینند و از آن جایی که وسایل حمل و نقل عمومی در همه جای هلند فراهم است، مشکلی بابت تردد نخواهند داشت. از نکات مهم دیگری که در باره هلند باید ار آن اطلاع داشته باشیم، میزان هزینه های جاری زندگی در هلند که شامل حمل و نقل، انرژی های مصرفی، خورد وخوراک است که در جدول زیر مشاهده خواهید کرد.

هزینه های زندگی در هلند
روش های مهاجرت به هلند
در این بخش اطلاعات درباره قوانین هلند و روش های روش های مهاجرت به هلند و اخذ اقامت هلند به شما عزیزان میدهیم. قوانین هلند در مورد اخذ اقامت، به این صورت است که مهاجرت به هلند به طور کلی به 6 دسته تقسیم می شوند. شایان ذکر است که این دسته بندی برای اولین بار توسط استاد ملکپور ارائه شده است. بر اساس این دسته بندی راه های اخذ اقامت عبارتند از : ازدواج، تولد، پناهندگی، تحصیل، کار و سرمایه گذاری

کار
یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت، ویزای کار است. این موضوع درباره هلند به این صورت است که در صورت داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایی هلندی، می توان به سفارت هلند درخواست ویزای کاری داشته باشید.

مهاجرت از طریق کار
تحصیل
اشخاصی که در کشورهای اروپایی مشغول تحصیل می باشند، می توانند پس از اتمام تحصیل و در صورت داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمایی اروپایی، اقدام به تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار نمایند و از این جهت به اقامت دائم و تابعیت دست یابند. این موضوع درباره هلند هم صادق است.

مهاجرت از طریق تحصیل
سرمایه گذاری
از روش های سرمایه گذاری درباره هلند می توان به ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری به ارزش حداقل 1.250.000 یورو در شرکت های هلندی اشاره کرد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
ازدواج
اگر شخصی با اتباع کشور هلند ازدواج نماید به شرط آن که حداقل 2 سال از ازدواج آن ها گذشته باشد می تواند درخواست تابعیت هلند را داشته باشد.

مهاجرت از طریق ازدواج
تولد
در اکثر کشورها اعطای تابعیت از روش تولد بر اساس قانون خاک و خون است. براساس قانون خون، اگر شخصی از پدر و یا مادری از اتباع آن کشور متولد شود، مشمول اعطای تابعیت خواهد شد. درباره هلند باید عرض کنیم که از قانون خون تبعیت می کند.

مهاجرت از طریق تولد
پناهندگی
کسانی که به واسطه عضویت در گروه های سیاسی و یا اجتماعی بیم آن رود که مورد آزار و اذیت قرار گیرند مشمول پناهندگی خواهند شد. موسسه ملکپور درباره هلند و روش پناهندگی هیچ گونه خدماتی نخواهد داشت.

مهاجرت از طریق پناهندگی
بدی های کشور هلند
مطمئنا در مورد هر کشوری نکات منفی و مثبت زیادی وجود خواهد داشت که درباره هلند هم این موارد صدق خواهد کرد. یکی از بدی های کشور هلند، نژادپرستی مردم این کشور است. شاید به صورت آشکار در کشور نژاد پرستی مشهود نباشد اما این موضوع را زمانی که برای مصاحبه شغلی نزد کارفرما می روید درک خواهید کرد. یکی دیگر از بدی های کشور هلند، زبان مردم هلند است که زبان رسمی هلند، هلندی است که می تواند شما را دچار مشکل کند، اما خوشبختانه مردم هلند زبان انگلیسی را راحت صحبت می کنند و این می تواند سختی زبان هلندی را جبران نماید. از دیگر بدی های کشور هلند می توان به کمبود منزل مسکونی اشاره نمود. این موضوع سبب شده است تا اکثر صاحبخانه ها از این موضوع استفاده نمایند و منازل خود را با اجاره های بالاتری ارائه نمایند. نکته منفی دیگر درباره هلند میزان مالیات این کشور است که بستگی به درآمد افراد بین 30 الی 50 درصد خواهد بود.

آیا مایلید که همانند یک وکیل به قوانین مهاجرت اشراف کامل داشته باشید؟
آیا نگران این هستید که در امر مهاجرت، با اطلاعات اشتباه، مسیر اشتباهی را انتخاب نمایید؟
در انتخاب مسیر مهاجرت خود سردرگم و دچار تردید شده اید؟
پیشنهاد می کنیم محصول بی نظیر ویدیوی گام به گام اخذ اقامت را تهیه نمایید و با کلیه قوانین مهاجرت آشنا شده و با تحلیل انواع روشهای مهاجرت به کشورهای مختلف، بهترین مسیر را برای مهاجرت خود انتخاب کنید.
ویدیوی گام به گام اخذ اقامت آموزه ای ارزشمند از جناب استاد ملک پور

درباره هلند و نقاط مثبت
پس از ذکر نکته های منفی، این بار به نکات مثبت درباره هلند خواهیم پرداخت. یکی از نکات مثبت درباره هلند بحث آزادی بیان و حق اعتراضات است. بنابراین در هلند شما می توانید در مورد هر موضوعی صحبت نمایید سپس حق اعتراض برای شما محفوظ است. از این نکته خاص معمولا سیاستمداران بهره می برند و معمولا نیروهای امنیتی پلیس، امنیت تظاهر کنندگان را تامین می نمایند. در هلند معمولا مراکز تهیه غذا با قیمت های پایین وجود دارند. به همین منظور برای افراد کم برخوردار یا افرادی که از وضعیت اقتصادی مناسبی برخوردار نیستند، بسته های غذایی فراهم می شود که در این بسته ها از مواد پروتئینی تا لوازم بهداشتی موجود است. از نکات مثبت درباره هلند می توان به وضعیت زیر ساخت های جاده ای اشاره کرد که معمولا جاده های خطرناک و یا حفره های وسط جاده ها مشاهده نخواهد شد زیرا در بحث تعمیر و نگهداری جاده ها هزینه های زیادی می شود. حمل و نقل عمومی به صورت اتوبوس، مترو، تراموا، قطار و … در سراسر هلند وجود دارد و با قیمت های متفاوتی می توان از این خدمات استفاده نمود به طوری که برای جابجایی های بین شهری هم می توان از آن استفاده نمود. نکته مثبت دیگر درباره هلند بیمه خدمات درمانی است که همه شهروندان هلندی ملزم به داشتن بیمه خدمات درمانی هستند و از خدمات بسیار خوبی برخوردار خواهند بود.

معرفی شهرهای مهم هلند
ممکن است بسیاری از افراد بخواهند به این کشور مهاجرت نمایند و تمایل دارند بدانند که بهترین شهر هلند برای زندگی کدام است. در این بخش در ارتباط با شهر های هلند صحبت خواهیم کرد. هلند یکی از کشورهایی است که از جمعیت بالای شهری برخوردار است . از این حیث تقریبا می توان گفت بالای 75% جمعیت هلند در مناطق شهری زندگی می کنند.

پایتخت کشور هلند
پایتخت هلند کجاست؟ بر اساس قانون اساسی هلند، شهر” آمستردام ” پایتخت کشور هلند نامیده می شود. زیرا در سال 1983 آمده است که:« پادشاه باید در سریع ترین زمان ممکن در آمستردام، پایتخت، سوگند یاد کند » و این تنها سند و مرجعی است که نشان می دهد شهر آمستردام به عنوان پايتخت هلند شناخته می شود. در سال 1810 ناپلئون در آمستردام ساکن شد و این شهر را پایتخت اقامت خود انتخاب کرد. آمستردام علاوه بر پایتخت بودن به عنوان یک شهر سلطنتی نیز شناخته می شد زیرا در این شهر مراسم عروسی های سلطنتی برگزار می شد. اما پس از سرنگون شدن ناپلئون و روی کار آمدن لوئی شهر لاهه به عنوان مقر دولت در نظر گرفته شد. هلند به دو بخش هلند شمالی و هلند جنوبی تقسیم بندی می شود. مرکز هلند شمالی شهر” هارلم ” است و مرکز هلند جنوبی شهر”Den Haag ” است. آمستردام قلب اقتصادی و فرهنگی کشور هلند و پایتخت هلند است. آمستردام در استان نورد هلند واقع شده است. با توجه به اینکه آمستردام پایتخت است اما مقر دولت در شهر لاهه واقع شده است. شهر لاهه در هلند جنوبی قرار دارد.

درباره هلند2
روتردام
درباره هلند و شهرهای مهم آن، دومین شهر بزرگ هلند روتردام می باشد. روتردام در منطقه هلند جنوبی واقع شده است. تاریخچه آن را می توان در سال 1270 کشف کرد که افراد محلی برای استفاده از امکانات رودخانه روت، بر روی آن سد ساختند. روتردام به یک مرکز مهم اقتصادی و لجستیکی تبدیل شده است. این شهر در حال حاضر میزبان بزرگترین بندر در کل اروپا است. روتردام با جمعیتی برابر با 1.8 میلیون نفر، دومین شهر بزرگ هلند است. روتردام به خاطر زندگی پر جنب و جوش، فرهنگ، میراث دریایی و دانشگاه آراسموس مشهور است. این شهر همچنین دارای برخی از معماری های معروف جهان است.

درباره هلند3
لاهه
درباره شهر های مهم هلند می توان به شهر لاهه اشاره نمود. لاهه در سواحل غربی هلند واقع شده است. این شهر با جمعیت حدود 1 میلیون نفر سومین شهر پر جمعیت هلند است. لاهه مقر دولت هلند، دیوان عالی، پارلمان و شورای كشور است. این شهر همچنین مقر اکثر سفارتخانه های خارجی و سازمان های بین المللی از جمله دادگاه بین المللی کیفری و دیوان بین المللی دادگستری می باشد. تا قرن شانزدهم، لاهه پایتخت دولت جمهوری هلند شده بود اما پس از جدایی بلژیک و هلند در سال 1830، آمستردام به پایتخت هلند تبدیل شد.

درباره هلند4
سطح رضایت مردم از کشور هلند
هلند در بسیاری از اقدامات جهت بهبود زندگی شهروندان، نسبت به سایر کشورها در شاخص زندگی بهتر عمل کرده است. هلند در توازن بین زندگی و کار بوده است و در بالاترین سطح از میانگین شغل و درآمد، مسکن، آموزش و مهارت، ارتباطات اجتماعی، فضای زیست محیطی، امنیت شخصی، تعامل مدنی و وضعیت بهداشتی قرار دارد. در هلند 76 درصد از مردم که در بازه سنی 15 تا 64 سال قرار دارند، شاغل هستند و حقوق و دستمزد دریافت می نمایند. اگر بخواهیم درباره هلند از نظر سلامتی صحبت کنیم، امید به زندگی در مردم هلند 83 سال است که 3 سال بیشتر از میانگین OECD می باشد. در بحث آب مصرفی و لوله کشی در هلند، اکثریت مردم از کیفیت آن رضایت دارند و همچنین در موضوع ریزگردهای موجود در هوا از سطح پاینی برخوردار است. به طور کلی براساس نتایج حاصل شده از نظر سنجی های مردمی که از آن ها خواسته شده بود از زندگی کردن در هلند از 0 تا 10 امتیاز بدهند؛ میانگین امتیاز 7.4 را به زندگی در هلند داده اند و این امتیاز درباره هلند، از میانگین امتیاز رضایت مردم در نقاط دیگر اروپا بالاتر است.

درباره هلند5
توصیه های مهم درباره هلند
از موارد مهم درباره هلند این است که سعی شود قبل از شروع مهاجرت برخی مسلئل مربوط به آن را حل کنید. مثلا در هلند برای اجاره و بازدید منازل مسگونی، معمولا روزانه 8 نفر را اجازه می دهند از منازل دیدن نمایند و بیشتر از این تعداد مقدور نیست. مورد دیگر درباره هلند این است که معمولا منزل مسکونی در مناطق شهری از هزینه های بالایی برخوردار هستند و اغلب افراد بالاجبار اقدام به اجاره منزل در خارج از مناطق شهری می نمایند. این موضوع سبب سرازیر شدن جمعیت به سمت مناطق غیر شهری شده است و با مشکل کمبود منزل مسکونی مناسب روبرو خواهید شد. این نوشتار توسط موسسه حقوقی ملک پور نگاشته شده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع جایز نیست و شرعا حرام می باشد. به این جهت بهتر است از قبل جاهایی را برای اجاره منزل و یا هماهنگی های قبل از بازدید انتخاب نمایید. درباره هلند و زبان هلندی ممکن است در بدو ورود شما را با مشکل مواجه نماید؛ به همین جهت بهتر است که از قبل، اقدام به یادگیری زبان هلندی نمایید تا در ادامه با مشکلات کمتری مواجه شوید.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصادی، تجارت و سرمایه گذاری

از هر ۵ شهروند اروپایی یک نفر در آستانه فقیر شدن است؛ «وضعیت وخیم‌تر می‌شود»

در حالی که اتحادیه اروپا پس از بحران مالی بزرگ سال ۲۰۰۸ متعهد به کاهش شمار شهروندان فقیر خود شده بود، گزارشگر ویژه فقر شدید سازمان ملل متحد می‌گوید که ۲۷ کشور عضو این اتحادیه نتوانسته‌اند به این تعهد خود عمل کنند.

واحد اطلاع رسانی بنیاد دوستی و توسعه روابط ایران و هلند، براساس گزارش دفتر منطقه‌ای مبارزه با فقر شدید سازمان ملل متحد در اروپا، امسال ۲۱ درصد شهروندان اروپایی در آستانه فقیر شدن هستند. این آمار شامل ۱۹ میلیون و ۴۰۰هزار کودک و ۲۰میلیون و ۴۰۰ هزار کارگر است.

این آمار در حالی منتشر می‌شود که اولیویه دو شوتر، گزارشگر گزارشگر ویژه فقر شدید سازمان ملل متحد نسبت از بدتر شدن اوضاع در ماه‌های آینده اطمینان دارد و می‌گوید: «می‌دانیم که بحران مثل یک موشک دومرحله‌ای است. ما همین حالا شمار بسیاری از افراد را داریم که پیشاپیش درآمدشان را از دست داده اند. خیلی از آن‌ها حتی قبل از [شیوع بیماری کووید۱۹] هم در فقر به سر می‌بردند. اما مرحله دوم و سخت‌تر تا پایان سال ۲۰۲۱ فرا می‌رسد؛ وقتی که همزمان با ورشکستگی‌های بزرگ، شمار بسیار بیشتری کارشان را از دست می‌دهند. کمک دولت‌ها به شرکت‌ها کم‌کم کاهش می‌یابد و بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی در ماه‌های پیش رو مجبور به اعلان ورشکستگی هستند.»

کشورهای عضو اتحادیه اروپا سال گذشته متعهد شده بودند که شمار فقرا را به ۲۰ میلیون نفر کاهش دهند. امری که مسلما محقق نشد. گزارشگر سازمان ملل رقابت مالیاتی میان کشورهای اروپایی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی بیشتر را یکی از عوامل اصلی ناتوانی برای مبارزه با پدیده فقر در این منطقه می‌داند و می‌گوید: «دولت‌های اروپایی هر سال ۱۶۰ تا ۱۹۰ میلیارد یورو از درآمدهای مالیاتی خود را [برای جلب سرمایه‌گذاری] از دست می‌دهند.»

اولیویه شوتر از دولت‌های اروپایی می‌خواهد تا شجاعت بازتعریف بنیادین حکمرانی اقتصادی-اجتماعی را داشته باشند. در حال حاضر اصل رقابت و تلاش برای رسیدن به بازار رقابتی کامل، به مثابه الگوی اقتصادی اتحادیه اروپا عمل می‌کند. با وجود اهمیت تامین اجتماعی، شمار بالای فقرا و افراد در آستانه سقوط به زیر خط فقر نشانگر چالش جدی برای کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا در دوره بحران کرونا است. منبع: یورونیوز

ادامه مطلب

اقتصادی، تجارت و سرمایه گذاری

آخرین جزییات از میزان صادرات و‌ واردات در ایران

رییس کل گمرک ایران اظهار داشت: در حال حاضر ۴.۵ میلیون تن کالای اساسی از مبادی ورودی به مرحله قبض انبار رسیده است و ۱۶ فروند شناور داریم که در اسکله در حال تخلیه هستند که میزان آن ۵۰۰ هزارتن است.

واحد اطلاع رسانی بنیاد دوستی و توسعه روابط ایران و هلند، مهدی میراشرفی در نشست خبری امروز با اشاره به میزان کالاهای اساسی در گمرکات اظهار داشت: بیش از ۹۵ درصد واردات از بنادر دریایی انجام می‌شود و در حال حاضر ۴.۵ میلیون تن کالای اساسی از مبادی ورودی به مرحله قبض انبار رسیده است و ۱۶ فروند شناور داریم که در اسکله در حال تخلیه هستند که میزان آن ۵۰۰ هزارتن است.

وی ادامه داد: همچنین ۱۴ شناور با حجم ۶۰۷ هزار تن در لنگرگاه هستند. بنابراین ۵ میلیون و ۶۰۷ هزار تن کالای اساسی در حال ترخیص و یا بروی آب برای ترخیص هستند.
رییس کل گمرک ایران با اشاره به میزان واردات در ۱۰ ماه اول سال افزود: در کل ۲۸ میلیون تن کالا وارد شده که ۲۰ میلیون تن آن کالاهای اساسی بوده و مابقی نهاده‌های تولید هستند.
میراشرفی درباره میزان صادرات و‌ واردت اظهار داشت: تا پایان سال جاری واردات به ۳۶ میلیارد دلار و صادرات به ۳۴ میلیارد دلار می‌رسد که در مجموع حدود ۷۰ میلیارد دلار خواهد شد.

وی تاکید کرد: البته این رقم زیبنده کشور نیست چراکه ۲۴ هزار میلیارد دلار در دنیا صادرات وجود دارد با توجه به آنکه ۷.۵ درصد منابع دنیا را در اختیار داریم اگر یک درصد صادرات را به خود اختصاص دهیم باید ۲۴۰ میلیارد دلار صادرات داشته باشیم که نیاز به توسعه استراتژی صادرات دارد. گسترش نیوز

ادامه مطلب

اقتصادی، تجارت و سرمایه گذاری

کمک ۳۰۰ میلیون یورویی دولت هلند برای نمایشگاه‌ها

دولت هلند در راستای افزایش بسته حمایتی خود از مشاغل و اقتصاد، از اقدامات پشتیبانی شامل برنامه هایی برای صندوق ضمانت ۳۰۰ میلیون یورویی جدید برای رویدادها خبر داده است.

واحد اطلاع رسانی بنیاد دوستی و توسعه روابط ایران و هلند، اگرچه برنامه واکسیناسیون در هلند آغاز شده و امکاناتی برای آینده فراهم می آید، اما کسب و کارها همچنان متحمل رنج می شوند، زیرا وضعیت خاص ناشی از بحران ویروس کرونا موجب بحران اقتصادی در این کشور شده است.

جدید ترین کمک دولت قرار است بسته کمک هزینه بالغ بر ۷.۶ میلیارد یورو در سه ماهه اول و دوم سال ۲۰۲۱ برای کل اقتصاد باشد.
دولت هلند می گوید برای رویدادها صندوق ضمانت جداگانه ایجاد می شود. با شروع کار این صندوق، برگزارکنندگان رویدادها می توانند با حمایت آن برنامه ریزی و برگزاری رویدادهای خود را شروع کنند. در حال حاظر احتمال می رود که این صندوق فعالیت خود را از ۱ جولای آغاز نماید. منبع: گسترش نیوز

ادامه مطلب

برترین ها